drewniane drzwi

5 zalet drzwi drewnianych

Posted on

Wybór drzwi to trudne zadanie. Niezależenie od tego, jakie drzwi chcemy kupić – wejściowe czy wewnętrzne – warto postawić na naturalne piękno oraz wysoką wytrzymałość drewna. Drzwi drewniane, które są obecnie dostępne na rynku, gwarantują nie tylko bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat, ale także mogą stać się wyjątkową ozdobą naszej prywatnej przestrzeni. Sprawdź, jakie korzyści wiążą się z zakupem drzwi drewnianych.

Zalety drzwi drewnianych

Drewno to piękny, naturalny i wyjątkowo trwały materiał, z którego powstają konstrukcje budynków oraz elementy ich wyposażenia. Jednym z nich jest stolarka drzwiowa, która nie straciła na popularności w ostatnich dekadach, a wręcz przeciwnie, zaczęła być na nowo doceniana dzięki swoim zaletom. Nowoczesne drzwi drewniane w niczym nie przypominają produktów, których wykonanie niegdyś zlecano stolarzowi. Obecnie drzwi drewniane urzekają wyjątkowym designem oraz stanowią bezpieczny i mało problematyczny w pielęgnacji oraz konserwacji element wykończenia wnętrz. Poniżej prezentujemy 5 najważniejszych zalet drzwi drewnianych.

Po pierwsze: naturalny i trwały materiał

Drewno to naturalny i zdrowy materiał, który po odpowiedniej obróbce staje się wyjątkowo odporny na działanie różnych czynników środowiskowych. Co więcej, dzięki swoim właściwościom drewno doskonale izoluje termicznie oraz akustycznie, dlatego doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku drzwi wewnętrznych, ale także drzwi wejściowych do domu lub mieszkania. Trwałość drzwi drewnianych to nawet kilkadziesiąt lat.

Po drugie: ponadczasowe piękno

Ponadczasowe piękno drzwi drewnianych to jedna z największych zalet tego rozwiązania. Stolarka drzwiowa doskonale komponuje się z każdym stylem wystroju wnętrz, pasując do tradycyjnych i nowoczesnych aranżacji.

Po trzecie: uniwersalne zastosowanie 

Drzwi drewniane mogą być ozdobą niewielkich mieszkań oraz przestronnych domów, a także przestrzeni użyteczności publicznej. Unikalne właściwości drewna w połączeniu z różnorodnym designem i ciekawą kolorystyką sprawiają, że drzwi drewniane są bardzo funkcjonalnym i praktycznym rozwiązaniem. 

Po czwarte: łatwa pielęgnacja i konserwacja

Pod względem pielęgnacji i konserwacji drewno także stanowi materiał idealny. Drzwi drewniane nie wymagają pracochłonnego czyszczenia, a pojawiające się na nich uszkodzenia można szybko usunąć, co pozwala uniknąć dużych wydatków. Odpowiednio zabezpieczone świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu jako element wyposażenia mieszkania, jak i niezbędne zabezpieczenie wejścia do naszej przestrzeni prywatnej.

Po piąte: wysoka wytrzymałość 

Wytrzymałość drzwi drewnianych jest bardzo wysoka. Stolarka drzwiowa cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania oraz zaplamienie, a także pozwala zabezpieczyć dom lub mieszkanie przed złodziejami.

Drzwi drewniane – dostępne rozwiązania

Oferujemy najwyższej jakości stolarkę okienną i drzwiową. W naszym asortymencie znajdują się nie tylko drzwi wewnętrzne i drzwi wejściowe do domów oraz mieszkań, ale także drzwi specjalne i przeciwpożarowe.