rolety zewnętrzen

Czy rolety zewnętrzne chronią przed hałasem?

Posted on

Rolety zewnętrzne to od jakiegoś już czasu bardzo popularne konstrukcje, które montowane są w coraz większej liczbie domów i mieszkań. Z czego wynika popularność takich rozwiązań? Powodów jest co najmniej kilka, a praktycznie każdy z nich powoduje, że rolety tego typu są bardzo praktycznym rozwiązaniem. Zastanówmy się więc dziś przez chwilę nad tym, jakie korzyści dają nam rolety zewnętrzne i czy chronią one przed hałasem!

Rolety zewnętrzne – dlaczego warto je montować?

Rolety zewnętrzne to praktyczne rozwiązanie z różnych względów. Przede wszystkim są to świetne przesłony okienne, gwarantujące w określonych sytuacjach właściwie całkowitą izolację świetlną i pozwalające latem odciąć się od mocnych promieni słonecznych. Dzięki temu łatwiej zachować w pomieszczeniach optymalną i komfortową temperaturę. Kolejna sprawa to izolacja cieplna zimą. Rolety zewnętrzne pomagają, dzięki swojej konstrukcji, utrzymywać ciepło, czyli również oszczędzać na ogrzewaniu. Bardzo istotną funkcją tego typu rolet jest również dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem. Nawet rolety niemające atestów antywłamaniowych mogą zniechęcać potencjalnych włamywaczy do próby wejścia do naszego domu czy mieszkania.

Jednak mówiąc o zaletach rolet zewnętrznych, jest jeszcze jedna istotna ich cecha. Mowa o dodatkowej ochronie przed hałasem.

Rolety zewnętrzne a ochrona przed hałasem!

Hałas dostający się do naszych domów z zewnątrz to problem, który potrafi dokuczać niejednej osobie. Szczególnie odczuwalny jest on wtedy, gdy mieszkamy blisko ruchliwej ulicy, często uczęszczanego chodnika albo na przykład palcu zabaw. Jednak jakby nie było, każdy z nas chce we własnych czterech ścianach po prostu w spokoju odpocząć. Właśnie w takiej sytuacji naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzą rolety zewnętrzne. Ich zamontowanie bez wątpienia wpływa na ochronę przed hałasem. Wynika to z faktu, że rolety zewnętrzne nie tylko skutecznie chronią przed nagrzewaniem się pomieszczeń, ale również naprawdę ograniczają dźwięki, który docierać mogą do naszych domów z zewnątrz. Wspomniana już budowa rolet, szczególnie aluminiowy pancerz wypełniony pianką, stanowi rozwiązanie, które jest idealną przegrodą wytłumiającą uciążliwe odgłosy. Jeśli zatem taki problem dotyczy właśnie Ciebie, bez zastanowienia zainwestuj w rolety zewnętrzne.