drzwi zewnętrzne

Jak dbać o drzwi zewnętrzne?

Posted on

Drzwi zewnętrzne narażone są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dlatego też należy szczególnie o nie dbać, aby służyły nam na wiele lat.

Czym kierować się przy wyborze drzwi wejściowych?

Drzwi zewnętrzne są ochroną każdego domu czy mieszkania i to zakup odpowiedniej jakości produktu stanowi podstawę dla dbania o nie. Mają spełniać funkcje dekoracyjna oraz ochronić domowników i ich mienie. Dlatego wybór czasami bywa bardzo trudny, a bogaty asortyment na rynku niestety tego nie ułatwia. Wybierając drzwi wejściowe, powinniśmy kierować się kilkoma najważniejszymi cechami. Przede wszystkim muszą mieć system antywłamaniowy, wyróżniać się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, a najwyższym współczynnikiem dźwiękoszczelności. Wybierając drzwi wejściowe, często kierujemy się ich wyglądem, pełnią funkcje dekoracyjną. Jednak nieprawidłowy montaż zwłaszcza ościeżnicy może powodować uszkodzenia. Należy pamiętać, że źle osadzone drzwi są podstawą do utraty gwarancji. Zakupu najlepiej dokonywać w firmie Uni-Bud, która ma szeroki wybór asortymentu.

Dbanie o drzwi

Najważniejszym elementem jest prawidłowe ich obsadzenie. Bardzo ważną rzeczą jest odpowiednie czyszczenie i konserwacja w ciągu roku, a szczególnie przed okresem zimowym. Do czyszczenia powinno używać się miękkich gąbek i płynu, nie ponieważ zbyt dużą ilością wody.  Zdecydowanie niewskazane jest szczotkowanie, które może zaszkodzić powłoce zabezpieczającej. Jeśli nasze drzwi wejściowe uległy bardzo dużym zabrudzeniom, można użyć silniejszych środków, nieżrących, zgodnie z zaleceniami producenta. Ponadto istotną rzeczą jest ich prawidłowe użytkowanie. Najważniejsze jest nie trzaskać, gdyż to może powodować poluzowanie na zawiasach. Z czasem nasze drzwi będą się obsuwać na zawiasach. Należy również pamiętać o zabezpieczeniu przed obijaniem, takie działania mogą powodować uszkodzenie powłoki zewnętrznej i z czasem dostawanie się zanieczyszczeń.