okna

Porównanie okien PCV i okien drewnianych

Posted on

Podczas każdej budowy i gruntownej renowacji budynku, pojawia się pytanie o wybór okien. Materiał, z którego wykonane będą ramy okienne, ma wpływ na całościowy wygląd domu, ale i nie tylko. Dowiedz się, jakie są najważniejsze różnice pomiędzy oknami drewnianymi a oknami PCV.

Co brać pod uwagę przy wyborze rodzaju okien?

Zarówno okna wykonane z drewna, jak i te z PCV mają liczne zalety. Wybór zależy od tego, jakie oczekiwania mają spełnić. Obecnie dostępne na rynku okna PCV występują w wielu kolorach i rozmiarach, jednak możliwości ich personalizacji są ograniczone. Zdecyduj się na drewniane ramy, jeśli szukasz unikatowych okien, które podkreślą styl twojego domu.

Przy wyborze okien znacznie ma też budżet. Jeśli zależy ci na niskiej cenie, najlepszym wyborem będą okna PCV. Warto pamiętać, że w długoterminowej perspektywie okna drewniane to korzystniejsza inwestycja. Drewno w naturalny sposób wpływa na utrzymanie ciepła w budynku. W przyszłości będzie przekładać się to na niższe rachunki za ogrzewanie. Nowoczesne drewniane okna są bardziej energooszczędne od tych z PCV.

W Uni-Bud znajdziecie Państwo szeroki wybór okien sprawdzonych producentów. Oferujemy zarówno okna PCV, jak i okna drewniane. Zajmujemy się również transportem i montażem okien. Działamy na terenie Radomia i okolic. Zawsze chętnie doradzamy i pomagamy w dokonaniu najlepszego wyboru.

Różnice pomiędzy oknami z drewna a oknami z PCV

Okna PCV stały się niezwykle popularne w ostatnich latach. Powodem jest stosunkowo niski koszt produkcji i długa wytrzymałość. Okna drewniane również są dobrym wyborem i tylko pozornie wymagają więcej zachodu. W celu odświeżenia koloru ramy zaleca się ich malowanie co 8-10 lat. Równocześnie takie okna będą służyły znacznie dłużej niż okna PCV.

Okna z PCV nie wymagają konserwacji. Jednak jak każde okna, zużywają się z czasem. Większość usterek da się łatwo naprawić, ale po kilku latach takie okna mogą stać się nieszczelne, a w efekcie będą wymagały wymiany. Najczęściej wybierane białe ramy okienne z PCV odbarwiają się od słońca, co wpływa na ich estetykę.